Taner Doğan

“Nebim V3 ile tüm operasyonel süreçlerimizi verimli bir şekilde yürütürken e-Dönüşüm sürecine de hızla adapte olduk.”
Nebim V3 ile birlikte; 3 ayrı ticari unvanı aynı veri tabanı içerisinde tutabiliyor ve tüm süreçleri ile muhasebeleştirmeye kadar takip edebiliyoruz. Bu sayede konsolide raporlar alarak hızlı bir şekilde analiz yapabiliyoruz. Ürün kartlarını, Nebim V3’e otomatik aktarabiliyoruz. Bu işlem sayesinde ürünün satışa çıkma sürecini çok hızlı bir şekilde sağlamış oluyoruz. Nebim V3 Ürün Servis Destek Uygulaması ile incelenmesi gereken ve değişim gerektiren ürünleri daha iyi yönetir duruma geldik.

Hazır Giyim, Ayakkabı, Çanta sektöründe faaliyet gösteren TALİPSAN MAĞAZACILIK firmasının kuruluş hikayesinden bahsedebilir misiniz?

DOĞAN ÇANTA 1991 yılında “Talip DOĞAN” ın girişimleri ile küçük bir çanta mağazası ile sektöre ve mağazacılık hayatına yenilikler katmak ve basamakları hızlı adımlarla çıkarak zirveyi elde edip ve hep zirvede kalmak adına atılan ilk adımdır. Kısa bir zaman akışından perakende mağazacılık alanında yaptığı yenilikler, müşterilerine sunduğu ürün yelpazesi, vazgeçilmez modelleri ve bir çok seçkin markaları ile DOĞAN ÇANTA çok telaffuz edilen ve aranan bir mağaza olmuştur. Üniversite gençliğinden gelen yoğun istekleri dikkate alarak KAMPÜS şubesini hayata geçirir. Farklı bölge ve illerden gelen istekleri de önemseyerek imalat sektörüne yönelip kendi bünyesinde oluşturduğu DGN, ACTİVİA,TARAFTARYA ve MERAZDO markalarını özenle seçilmiş materyalleri, kaliteli aksesuarları titiz bir işçilikle birleştirerek bugünkü trend modellerini yurt içi ve yurt dışında üretimini gerçekleştirip ülke içinde ve ülke dışındaki seçkin mağazaların raflarına girmeyi başarmıştır.
Şu anda 4 ayrı şehir de 15 mağaza ile hizmet vermekteyiz.

Nebim ile işbirliğiniz nasıl başladı?

Başlangıçta yapının küçük olması sebebi ile farklı program denemelerimiz oldu. Ancak yapı büyüdükçe perakende sektöründe yaygın olan Nebim Winner ile tanıştık. Zamanla iş hacminin ve şirketin büyüyüp ilerlemesi ve yeni gelişmelerin getirdiği ihtiyaç sonucu Nebim V3 programı ile devam etmemiz gerekti. Biz büyürken hep Nebimle beraber olduk.

Nebim V3 ERP’yi tercih etme nedenleriniz nelerdi?

Bizde özellikle perakende tarafında profesyonel anlamda hesap işlemlerini, stok ve satış hareketlerini takip edebilecek, gerekli aksiyonları yapmamız için sağlıklı raporlar sunabilecek bir program ihtiyacı doğdu. Bu ihtiyaç da bizi sektör tecrübesine güvendiğimiz Nebim V3’e yöneltti.

Nebim V3 ile hangi iş süreçlerinizi takip ediyorsunuz ve ne gibi faydalar sağladınız?

Nebim V3 ile birlikte; 3 ayrı ticari unvanı aynı veri tabanı içerisinde tutabiliyor ve tüm süreçleri ile muhasebeleştirmeye kadar takip edebiliyoruz. Bu sayede konsolide raporlar alarak hızlı bir şekilde analiz yapabiliyoruz.. Nebim V3 Ürün Servis Destek Uygulaması ile inceleme ürünlerini daha iyi yönetir duruma geldik.
Nebim V3 ile muhasebede anlık entegrasyon kullanıldığından dolayı tüm işlemler muhasebeye anında entegre olabiliyor. Mağazalarımızda özellikle stok ve kampanya yönetiminde Nebim V3 ile çağ atladığımız söylenebilir. Özellikle Veri Ambarı, ve WebCiro gibi raporlama araçları sayesinde iş süreçlerimizi eskiye göre çok daha hızlı analiz ederek, sonuçların verimliliğe ve cirolarımıza yansımasını sağladık. Nebim V3 ile stoklarımızı ve kampanyalarımızı çok daha iyi yönetmeye başladık. Nebim V3’te kullandığımız en önemli özelliklerden biri de “Ürün Hiyerarşisi”dir. Bu özellik sayesinde tüm ürünlerimizi ihtiyaçlarımıza uygun olarak gruplandırarak raporları çok daha detaylı ve çok daha kolay alabiliyor ve analiz yapabiliyoruz.

e-Dönüşüm sürecini değerlendirir misiniz?

e-Dönüşüm sürecinde beklentimiz; zamanlama yönünde bir gecikme yaşamamaktı. Bu konuda Nebim tarafında, e-Dönüşüm süreciyle ilgili entegrasyonların, işin başlangıç tarihlerinden önce hazırlanmış ve tamamlanmış olması nedeniyle sorunsuz bir geçişimiz oldu. Nebim Silver Çözüm Ortağı BADEL Bilgisayar’ın desteği ile süreci kolaylıkla tamamladık.

Taner DOĞAN
Talipsan (Doğan Çanta ) Yönetim Kurulu Üyesi

Comments are closed.

  • Sosyal Medyadan Takip Edin