İş İstasyonu Çözümlerimiz

Merkezde bulunan bir sunucuya bağlanarak, bu sunucu üzerinde oturum açma ve uygulamalara erişim sağlayan kullancı terminalleri ince istemci olarak adlandırılır. Bu sitem altyapısında bütün kurumsal uygulamalar sunucu üzerinde çalışır, kullanıcılar hakları doğrultusunda bu uygulamaları kullanırlar. İnce istemciler, kullanıcıdan gelen talepleri sunucu üzerinde çalışan programa iletir ve oradan gelen görüntü bilgilerini ekrana aktarır. Bu altyapıda tüm veri ve uygulamalar sunucu üzerinde durduğundan, istemci tarafında her hangi bir uygulama veya program yüklemeye gerek kalmamaktadır.

Üzerinde yerel internet tarayıcı (local browser) bulunan ince istemcilerle web tabanlı programları çalıştırmak ve internette gezinmek de mümkündür. Bakım, güncelleme ve onarım giderlerinin çok az olması ve düşük sahip olma maliyeti sebebiyle kurumlar tarafından tercik edilen bir mimari yapıdır.

İş istasyonları ise çok hızlı, çok genişleyebilen ve en güvenilir bilgisayarlardır. Büyük veri hacimleri, karmaşık veri yapıları söz konusu olduğunda tercih edilirler. İş istasyonları üzerinde bulunan tüm bileşenler Lenovo, IBM, HP ve Dell gibi dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri tarafından maksimum performansı sunacak şekilde bir araya getirilir. Dolayısıyla bir iş istasyonu, aynı konfirgürasyona hatta daha yüksek konfigürasyona sahip toplama bir PC’den çok daha yüksek performansa sahip olur.

Badel Bilgisayar olarak sektör lideri markaların ince istemci ve iş istasyonu ürünlerinin tedarik, ürün desteği ve servis hizmetlerini sunuyoruz. Sağladığımız tüm istemci ve iş istasyonları çözümlerinde, kullanılan donanımların kalitesini benzersiz ürün desteği ile bir araya getiriyoruz. Böylece hem daha performanslı ve uzun ömürlü bir çalışma ortamı, hem de daha yüksek yatırımın geri dönüş hızı sağlıyoruz.

Comments are closed.

  • Sosyal Medyadan Takip Edin